Odzyskać dziecko

Jest to sztandarowy program Fundacji, realizowany już od 10 lat. Dzięki niemu ponad 100 dzieci wróciło do swoich biologicznych domów pod opiekę trzeźwych, wyszkolonych rodziców i uniknęły rozłąki z rodziną. Program jest skierowany do rodziców, którzy nie są w stanie sprawować opieki nad swoimi dziećmi. Zespół specjalistów przez okres od roku do dwóch poprzez spotkania indywidualne, warsztaty, diagnozę systemy rodzinnego pomaga rodzinom wyjść z kryzysu, w którym się znajdują, a dzieciom powrócić do bezpiecznych domów. Współpracujemy z całym systemem pomocy.

Program „odzyskać dziecko” jest stworzony po, by jak najwięcej dzieci mogło dorastać ze swoimi bliskimi.

Program oparty jest na 3 filarach:

ZMIANA

Zmianie, która musi zajść w rodzicach i w domu z którego dziecko zostało zabrane lub jest zagrożone odebraniem

EDUKACJA

Edukacji, szkoleniach które muszą podjąć rodzice, mamy – prowadzimy 9 cykli szkoleniowych

WSPÓŁPRACA

Współpracy – rodzic wraz z nami musi podjąć współpracę, na tyle na ile jest to możliwe, z innymi specjalistami i instytucjami takimi jak: terapeuci, wychowawcy, pracownicy socjalni, asystenci rodzin, kuratorzy sadowi oraz z domami dziecka, rodzinami zastępczymi, PCPRami, WCPRem itp.

Do programu nie są przyjęte osoby: mające sprawy karne wobec nadużyć dzieci w postępowaniu sądowym lub prokuratorskim. Osoby, które straciły dzieci po raz kolejny oraz osoby z niepełnosprawnością intelektualną uniemożliwiająca im pełnienie funkcji rodzicielskich. Ponadto w wyjątkowych sytuacjach zespół specjalistów fundacji może podjąć decyzję o nieprzyjęciu do programu.

Zadzwoń lub zapisz się aby umówić się na spotkanie:

Zapisz się…
my oddzwonimy do Ciebie

Fundacja i jej zadanie publiczne to pomoc społeczna, w tym pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej
oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób pod tytułem:

Odzyskać Dziecko edycja 2021-2024

finansowany ze środków z budżetu Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy.